מערכת התראות צבע אדום בזמן אמת: איך זה עובד?

מערכת התראות צבע אדום בזמן אמת: איך זה עובד? (הגדל)

מערכת ההתרעה של מדינת ישראל נשענת על טכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לעורף ולחזית לפעול בצורה האופטימאלית נוכח איום של רקטות המשוגרות לעבר תחומי מדינת ישראל. תפקידה העיקרי היא כמובן מזעור מקסימאלי של הנפגעים בנפש, וזאת על ידי התרעות ממוקדות ומדויקות, בשאיפה להתרעה המוקדמת ביותר טרם נחיתת הרקטה.

מערכת ההתראות צבע אדום מגיבה בזמן אמת לשיגורי רקטות לטווח קצר, ומתריעה מבעוד מועד על נחיתתן, לפי אזור הנחיתה הצפוי. מערכת מתוחכמת זו נשענת בעיקר, אך לא רק, על מכ"מ מתקדם המזהה שיגורי רקטה כבר בנקודת השיגור, ומעביר את המידע למערכת שליטה ובקרה המחשבת במהירות עצומה את אזור טווח הפגיעה האפשרי.

אזורי פגיעה והתרעה חכמה

המכ"מ מאפשר איתור מדויק יותר  של נקודות השיגור, ועם הטכנולוגיה הישראלית של מערכות השליטה והבקרה, המערכת יכולה לזהות אזורי נחיתה מדויקים יותר, ולשלוח התרעות ממוקדות לאזורים אלו.

כיום המערכת מצליחה להתריע על פגיעות צפויות בשטחי מדינת ישראל המחולקים למאות מיקרו-שטחים, וזאת בטווח אשר נע בין 15 שניות ועד לדקה וחצי לפני הפגיעה. המערכת מחליפה את מערכת האזעקה הכלל-ארצית, ובכך דואגת לתת התרעה לאזרחים אשר נמצאים באזור בו יפלו הרקטות, בעוד שאזרחים אחרים לא מקבלים התרעה, דבר המוביל לשמירה על רגיעה ולחיסכון אדיר במשק ברמת הכלכלה וברמת המורל בעתות אלו.

מעבר  להתרעה של האזרחים בעורף, מערכת זו מחוברת ישירות למערכת היירוט 'כיפת ברזל', עוד תוצר ישראלי שעושה את עבודתו נאמנה לשמירה על בטחון המדינה. אותה מערכת איתור מפעילה את מערכת היירוט, אשר בוחרת באופן אוטומטי לחלוטין אילו רקטות ליירט ואלו לו, בהתאם לחישובים מהירים להפליא הלוקחים בחשבון את נפילתן של רקטות רבות באזורים פתוחים, דבר המוביל לחיסכון אדיר במשאבי המדינה, דרך הימנעות משיגור טילי יירוט מיותרים.

כורזית G3 – התראות צבע אדום של ביפר

התראות צבע אדום של ביפר מאפשרות את קבלתן של התרעות חירום בצורת "צבע אדום" ו\או "צפירה לאומית" בתיאום עם פיקוד העורף, בכל אותם המקומות בהן לא נשמעים צופרי האזעקה.

מענה משלים זה למערכת האזעקה הפרושה במדינת ישראל נמצא בשימוש מוסדות ציבור, ארגונים ומפעלים בכל סדר גודל ברחבי המדינה, והמערכת מושתתת על רשת חירום בטכנולוגיית הזימון.

יתרונותיה של מערכת כורזית G3 של ביפר רבים, וכוללים קבלת איתות התרעה מיידי במהירות גבוהה דרך קישור ישיר למערכת ההפצה של "צבע אדום" של פיקוד העורף, והיא כוללת ניטור, בקרה ותחזוקה מרחוק עשרים-וארבע שעות ביממה, לצורך אבטחת רצף פעילות.

עם התאמה מוחלטת לכל מערכת כריזה בארגון או מפעל, שילוב של רמקול פנימי בעת הצורך, הפעלת אמצעים חזותיים לחרשים, ואפשרות התרעה ישירה לגורמים האחראים על הביטחון בארגון, מערכת התראות צבע אדום היא בחירה נבונה לביטחון בעורף.

עבור לתוכן העמוד