טכנולוגיות זימון והתראה - מערכות חירום שכדאי לכל בעל עסק להכיר

טכנולוגיות זימון והתראה - מערכות חירום שכדאי לכל בעל עסק להכיר (הגדל)

מערך פיקוד העורף של צה"ל מפעיל מערכת צופרים ברמה הארצית לאירועי צבע אדום. זאת, במטרה להקנות לאזרחים זמן חיוני להתפנות אל מרחבים מוגנים ולתפוס מחסה. יחד עם זאת, מערכת הצופרים הארצית אינה יכולה להישמע בכל מקום, והמשמעות היא שעובדים, לקוחות ואנשים אחרים השוהים בבית העסק אינה מקבלים את ההתראה החשובה. לכן, חשוב לדעת שכיום מצויות בשימוש מספר טכנולוגיות זימון והתראה המקנות לעסקים ביטחון נוסף באירועי חירום.

מערכת כורזית G3

זוהי מערכת של חברת ביפר שפותחה בתיאום עם פיקוד העורף במטרה להבטיח זמן תגובה מהיר. למעשה, מדובר במערכת התראות צבע אדום המצויה בשימוש מבצעי כבר יותר מ- 8 שנים, והותקנה ביותר מאלף בתי עסק, מפעלים, ארגונים ומוסדות ציבוריים. ביכולתה לשדר בו זמנית לכל המשתמשים תוך שימוש בתשתית אלחוטית אמינה ביותר, וקישור למערך התראות צבע אדום של פיקוד העורף. ניתן לחברה למערכות כריזה קיימות על מנת להפיץ את ההתראה בכל מתחם העסק, וכמו כן היא מגיעה עם רמקול פנימי במידה שבמתחם לא מצויה מערכת כריזה. בנוסף לכך, כורזית G3 כוללת עוד מספר אלמנטים חשובים, כגון הודעות על פתיחת וסגירת אירועים, עדכונים שוטפים כל עוד האירוע נמשך, וכן יכולת להפעלה ממרחק של התקני חירום.

שומר סף – פתיחת מקלטים מרחוק

זוהי מערכת שנועדה להקנות פתרון לסוגיית השליטה והבקרה בחדרי ביטחון ומקלטים. שומר הסף מחובר לתשתית התקשורת של חברת ביפר, ומאפשר פתיחה יעילה ומהירה של מקלטים החל מהרמה האזורית ועד לפרטנית בעת התראת צבע אדום. כמו כן, הוא מציע ממשק שליטה ידידותי לשימוש עם בקרה אינטרנטית, מאפשר להיות בקשר עם אנשים השוהים במקלט, ואך ניתן לשלבו במערכות אזעקה קיימות ועם המוקד של חברת ביפר להפעלת כוחות וניהול אירועים. על יתרונותיה הרבים של המערכת נמנים בין היתר חיסכון מהותי בהוצאות התחזוקה, עקב היכולת לשמור את המקלט סגור בשגרה, וכן אמינות גדולה עקב אי תלות במערכות סלולאריות. מעבר לכך, שומר הסף חוסך בכוח אדם הנחוץ באירועי חירום ואף בשגרה, ומעניק לבעליו מגוון התרעות והודעות על מצבם של המקלט והמערכת עצמה.

דיווחית – יחידה חכמה להתראות

יחידת הדיווחית מהווה פתרון מצוין למשקי בית שלא שומעים את הצפירה הלאומית של "צבע אדום". מדובר ביחידה קטנה וידידותית לשימוש שפותחה לפי הגדרות פיקוד העורף. בדומה לכורזית G3 גם היא משולבת עם מערך ההתראה המשלים של פיקוד העורף, מספקת הודעה קולית וכתובה בעת אירוע צבע אדום, ואף מגיעה עם סוללת גיבוי במטרה להבטיח פעילות תקינה ורצופה.

עבור לתוכן העמוד