מגנים על העסק – איך לפעול נכון כדי להימנע מקריסה בזמן חירום?

מגנים על העסק – איך לפעול נכון כדי להימנע מקריסה בזמן חירום? (הגדל)

זה התחיל כמו עוד יום במשרד. ואז פתאום הכל השתנה. למשך מספר שניות מאיימות, הבינו כל הנוכחים כי הם נמצאים במצב חירום של ממש. בין אם מדובר ברעידת אדמה, שריפה, איום טילים או כל דבר אחר, ברור כי ההתנהלות חייבת להיות ללא דופי. אחרת, עלולה להתרחש פגיעה ברכוש או בנפש. הנה כל מה שחשוב שתדעו על הפתרון שמספקת עבורכם חברת ביפר, פתרון שבכוחו להציל חיים של לא מעט אנשים.

אז מה חשוב לעשות?

עם תחילתו של מצב החירום קיימת שורה ארוכה של פעולות אותם אנשי העסק צריכים לבצע, ורצוי שעה אחת קודם. זה מתחיל עם פתיחת המרחבים המוגנים או המקלטים, או לחילופין יציאה מסודרת מהמבנה (במקרה של רעידת אדמה). את העובדים יש לחלק בין המרחבים המוגנים או היציאות, כאשר לכל אורך מצב החירום נדרש לעדכן אותם בהנחיות של פיקוד העורף. במקרה של מצב חירום ממושך צריך לחשוב על האופן בו העסק יוכל להתנהל, במידה זו או אחרת – הגדרת נוהל עבודה בחירום יכולה לסייע בכך.

התרחשות מצב חירום כרוכה תמיד בפאניקה, ועדיין, כאשר יודעים מראש מה לעשות ומקבלים את ההתראה על מצב החירום מוקדם ככל האפשר, גדלים הסיכויים שהעסק יעבור אותו עם הפגיעה המינימלית ביותר.

אחד מהפתרונות שלנו בתחום – התראה מפני רעידות אדמה

חברת ביפר מספקת את מערכת התראה Beeper SiesmoGuard, לצורך מתן התראה לפני התרחשות רעידות אדמה. המערכת היא הנפוצה ביותר בעולם בתחום, כאשר היא נבחרה לשמש במדינות אשר סובלות מרעידות אדמה באופן התדיר ביותר: סין, יפן, מקסיקו, טורקיה ומדינות נוספות.

מערכת Beeper SeismoGuard היא המערכת היחידה בישראל שמספקת באופן מוכח זמן היערכות כפול ביחס למערכות מקומיות אחרות עקב פריסת רשת הגלאים במקומות המועדים ביותר לרעידות אדמה בישראל – השבר הסורי- אפריקאי והעתק יגור. פריסה היקפית זו נועדה גם  למנוע התראות שווא.  

מערכת Beeper SeismoGuard הושקה כמערכת התראה מבצעית בשנת 2011, עם מעל ל-1,200 יחידות קצה שהותקנו עד כה בישראל. נעשה בה שימוש על ידי כוחות החילוץ וההצלה בישראל, לרבות משטרת ישראל, מגן דוד אדום וגורמי כיבוי האש. בנוסף, המערכת מותקנת במשרדי ממשלה, במוסדות חינוך ובגופים עסקיים שונים, המבינים את חשיבותה במקרי חירום.

המערכת כוללת תוכנת שליטה ובקרה ייחודית, אשר מאפשרת הפעלת הודעות שונות ממרכז הבקרה, בצורה ישירה אל מערכת הכריזה הממוקמת במוסד החינוכי.

 

עבור לתוכן העמוד