אפילו צוק איתן לא הצליח לעצור את הנס הזה

נס חנוכה בעסק -

בית הדפוס "מיקוד" באשדוד ממשיך לצמוח ולגדול, למרות הכל!

 

אנחנו מכירים את רובי הורביץ וחיים גולדשטיין כלקוחות שירותי הטלפרונט שלנו (מענה טלפוני לעסקים), אבל הפעם החלטנו לעשות עמם שיחה מלב אל לב. ידוע לנו שתקופת הלחימה בקיץ האחרון הייתה קשה לבעלי העסקים בדרום, ורצינו לשמוע מהם, שמנהלים בית דפוס באשדוד, איך העסק התמודד עם המצב, מה הנזק והאם הצליחו להשתקם.


* ספוילר: מה שגילינו הוא נס חנוכה של ממש! נראה שבהחלט גם עסקים במרכז יכולים ללמוד דבר או שניים מהמיקוד של "מיקוד".


קצת על העסק:

 

"מיקוד הוקם לפני שלוש וחצי שנים, בשותפות.
אנו מבצעים את כל סוגי ההדפסות עבור עסקים, ארגונים, ומוסדות  - החל מכרטיסי ביקור, ניירת למשרד, מעטפות, פליירים ופרוספקטים, שילוט, רול-אפים, חוברות ועיתונים, ועבודות בכל סדר גודל.


בית הדפוס מספק שרות משלוחים לכל הארץ, עד בית הלקוח. מפעל הייצור יושב באזור התעשייה הקלה באשדוד."

דפוס מיקוד - אשדוד

תודה! ואיך אתם מתמודדים שם באשדוד עם המצב הביטחוני, למשל ב"צוק איתן"?

"בימים הראשונים של מבצע "צוק איתן" כמעט ולא הגיעו עבודות, המשק היה מושבת, הייתה תחושה שהכל נעצר. בשבוע וחצי הראשונים המכירות ירדו דרסטית.
בייצור היה קשה, מאחר ובכל אזעקה נאלצנו לעצור את רצף העבודה, ולהימלט לאזור מוגן.
בנוסף לזה הדפוס ממוקם באזור התעשייה, האזעקות שם לא נשמעות, וכשמכונות רועשות פועלות ברקע, אין סיכוי לשמוע את האזעקות."


מפחיד! אז מה עשיתם?

"בימים הראשונים פספסנו אזעקות וזה היה מפחיד, היו ימים שהיו 10 אזעקות לאורך היום, לפעמים הייתה אזעקה כל כמה דקות. במקרה שלנו המרחב המוגן הקרוב ממוקם במרחק לא קטן, וצריך לרדת אליו עוד קומה, מה שאומר שצריכים להיות מוכנים לזינוק בכל רגע! לפעמים מחכים במרחב המוגן 10 דקות ואז מגיעה אזעקה נוספת, ועוד פיצוצים, ושוב ממתינים... היה קשה לעבוד בצורה רצופה.
אנשים מהמרכז לא תמיד הבינו את זה, והיו פחות מודעים. אצלנו בזמנים מסוימים לא היו כמעט מכוניות על הכבישים, לא היו אנשים ברחובות, עסקים סביבנו נסגרו. כשהיה שקט בתל אביב ואצלנו היו רצף של אזעקות, לקוחות מאזורים שונים חיכו לקבל עבודות שלהם מיידית, ולא תמיד חשבו באיזה מאמץ עובדים כדי לייצר ולספק את הסחורה תחת אש. "

אז איך בכל זאת התגברתם?

"עשינו מאמץ גדול שלא לפספס אף יום עבודה ולא להשבית את המקום. גם בזמנים של מטחי טילים, בין אזעקה לאזעקה המשכנו לעבוד. השבועיים הראשונים היו קשים מבחינת המכירות, אבל בהמשך חווינו סוג של התאוששות. אנחנו עובדים בעיקר עם חברות ועסקים, ועסקים כנראה לא יכולים להרשות לעצמם לעצור את הפעילות לנצח.
אחרי שבועיים אנשים הבינו שלא ברור מתי זה יסתיים, שאי אפשר לחכות, והייתה איזושהי חזרה חלקית לשגרה. בהמשך תקופת הלחימה מוסדות ועסקים חזרו להזמין, ובחצי השני של המלחמה ניתן לומר שכבר עבדנו ממש בהיקף רגיל. לא היה מאוד נוח לעבוד תוך כדי הלחימה, המשכנו להתמודד עם האזעקות אבל ההזמנות כבר הגיעו כמעט כרגיל."

מדהים! ממש עבדתם כרגיל למרות הלחימה? איך אתה מסביר את זה?

"כן! לא הפסקנו לעבוד ולא נכנסנו למצב של רחמים עצמיים, בנוסף היה לנו יתרון שהלקוחות שלנו מפוזרים בכל הארץ - מגיעים מהאינטרנט, מפה לאוזן, לאו דווקא מקומיים מאשדוד. יתרון נוסף היה העובדה שאנחנו פחות מתמקדים בלקוחות פרטיים ויותר בעסקים ומוסדות. כך שלמרות הכל צוק איתן לא עצר את הגידול שלנו, והעסק צמח וממשיך להתפתח כל הזמן."

מרשים ומרגש! לסיום, מה למדת מתקופת הלחימה ומה אתה ממליץ לבעלי עסקים אחרים?

"אני ממליץ לפזר את העסק לכמה ערוצים, ולפתח כבר מעכשיו עוד ערוצי מכירה ושיווק.
אפילו אם לדוגמה יש לך חנות אופנה, מסוג העסקים שסבלו הכי הרבה כי הלקוחות פשוט לא באו, אז תשקיע במקביל במכירות באינטרנט. אם אנשים לא באים למקום לקנות את הסחורה, נביא את הסחורה לאנשים. בזמן של רגיעה ושגרה, ממש עכשיו, אפשר להכין את הקרקע ולייצר ערוצים נוספים שיעבדו עבורנו בזמנים מתוחים, וגם כעת
J

גם אם נניח שנקלעים למצב שלקוחות לא באים בכלל, ואין מכירות, אפשר להרים ידיים ולוותר. אבל עדיף למזער נזקים.  למשל לנצל את הזמן ללמידה, לארגן תכנית עסקית, לנצל את המשבר ולהתפנות לדברים שביום יום לא הגענו אליהם. במקום להרים ידיים ולהגיד "הלך החודש", לעשות מה שכן אפשר."

ומה אתם מתכננים לעתיד?

"אנחנו בתקופה הזו עובדים על פיתוח מקיף של העסק. משדרגים את כל הציוד, מוסיפים מכונות חדשות וציוד לתחומי הדפסה נוספים. אנו לקראת מעבר למקום גדול משמעותית, שיאפשר עבודה נוחה ומהירה יותר. משתדלים לצמוח כל הזמן. נמשיך לתת שירות מעולה ולספק הדפסות במחירים הטובים ביותר. כיום אנחנו מתחייבים להוזיל לכל עסק את עלויות ההדפסה שלו, ויש שירות לכל אורך הדרך, החל משלב הקובץ, ועד אפשרות למשלוח עד הדלת.

מאחלים לכולם ולנו לגדול עוד ועוד, ושלא נזדקק לעצות של התמודדות עסקית בזמני מלחמה..."

תודה רבה לרובי ולחיים, והמון בהצלחה ל"מיקוד"!


מזמנים לפנות לדפוס מיקוד – טלפון -  1599-500-310 מייל - mikud@mikudmedia.co.il

 

עבור לתוכן העמוד