רב ששווה להכיר - לקוח שירות מענה אנושי של ביפר

במסגרת במת לקוחות ביפר, שמחנו לפגוש לקוח טלפרונט מיוחד מאד, יפתח גץ, נכדו של הרב גץ מירושלים. יפתח פתח השנה אתר תיירותי לזכר 20 שנה לפטירת הרב גץ.

מי היה הרב גץ?
הרב גץ היה סבא שלי. הרב גץ איבד את בנו אבנר במלחמה ובעקבות נפילתו של אבנר המשפחה עלתה לירושלים, סבי הפך לרב הכותל ממלחמת ששת הימים ועד שנת 95. הוא היה ידוע כדמות מחברת ומגשרת, ניהל את הכותל בחוכמה וברגישות, בתבונה ובעקשנות. הוא דיבר עברית, אנגלית, צרפתית, יידיש, ערבית, רומנית ולדינו. 

ואוו, דמות ששווה להכיר. אז מה עושים בבית הרב גץ?
ישנו מרכז מבקרים בביתו הפרטי של הרב גץ, וסיורים. ביתו של הרב גץ הוא מבנה משנת 1860 שהיה בית ספר יהודי. הבית השתמר באופן מלא, ניתן לבקר בחדרים, במטבח חדר האורחים ועוד, והכתובות העתיקות השתמרו בצורה מדהימה. מי שמגיע למרכז המבקרים מקבל הצצה לחייו של הרב גץ ולתקופה, דרך המקום, דרך הדרכה של חצי שעה, ודרך סרטון מרתק באורך של רבע שעה.

ומה קורה בסיורים?
יש כמה סוגים של סיורים, יש סיור בעקבות תחנות חייו של הרב גץ במשך 30 שנותיו בירושלים, יש סיור תיאטרלי חוויתי בליווי שחקן רחוב, יש סיור במנהרות הכותל כולל קטעים נדירים מיומנו של הרב גץ במהלך חפירתו הסודית במנהרות הכותל, יש גם סיור בעקבות נכדו, אבנר גץ, שלחם במזרח ירושלים.
הסיורים הם מאד חווייתיים ומרגשים ולפעמים קורים גם דברים מפתיעים או מרגשים במיוחד.

ספר לנו על מקרה מרגש שכזה
בשבוע שעבר הגיעה משפחה מאד מיוחדת לסיור. הסיפור הוא כזה:
לאחר שסבי נפטר, לא מצאנו צוואה שלו בשום מקום. אבל חמש שנים אחרי שהוא נפטר, פתאום קיבלנו פנייה ממשפחה מהגליל. המשפחה עשתה ניקיונות לפסח ומצאה מכתב שכתוב עליו "לידי משפחת גץ".  מסתבר שכשהרב היה בגיל 40, הוא גר בגליל, והוא כתב צוואה והשאיר את זה אצל אב אותה משפחה, בינתיים גם האב נפטר ואף אחד לא ידע על קיום הצוואה. אבל חמש שנים לאחר שנפטר, הצוואה נמצאה.
בשבוע שעבר אותה משפחה הגיעה לסיור והיה מאד מרגש. המשפחות היו בהלם וזכו להכיר אחת את השנייה,  זו היתה סגירת מעגל מרגשת.

מי מגיע אליכם לביקורים וסיורים?
כל החברה הישראלית, על כל המגזרים; בתי ספר, חיילים, גמלאים, ארגונים, קבוצות, בודדים, משפחות, הכל. לכולם הדמות של סבא היא קונצנזוס.  בתקופה הזו בהחלט יש יותר קבוצות כי מדובר בסיורי סליחות. גם מנהלי חברות, ארגונים ואנשים מעולם התיירות הבינו את הפוטנציאל, פתאום יש מוצר חדש לחלוטין, אנושי, מרגש ולא רק ארכיאולוגי והיסטורי.

העסק הוקם רק באפריל השנה, יש כבר פניות?
בוודאי! יש המון פניות! בכל יום. יש לי לקוחות מכל הסוגים שמתקשרים בכל שעות היממה.

איך אתה מתמודד עם כמות הפניות הזאת? יש לך עובד או עובדת שעוזרים?
יש לי ביפר טלפרונט, מענה אנושי לעסקים! איך שהקמתי את העסק התחלתי עם טלפרונט, היה לי ברור שככה אני רוצה לעבוד. מכיוון שיש לי לקוחות שמתקשרים בכל שעות היממה, ואין לי תקציב להעמיד עובד, פשוט לא ריאלי, אז טלפרונט פתרון מושלם עבורי. יש מענה אנושי לכל מי שרוצה להזמין. יש לי בחורה שעוזרת עם ההזמנות, היא פרילנס. אנשים מתקשרים למספר המקוצר שקיבלנו מביפר ומופיע באתר, ומיד מקבלים מענה אנושי, והיא מקבלת מביפר את סך הפניות וחוזרת לכולם כמה שיותר מהר. ככה היא יכולה לחזור למתעניינים בזמן שלה ולא לפספס אף מתעניין. כמובן משתדלים לחזור כמה שיותר מהר לכל המתעניינים.

תודה רבה יפתח, היה מרתק! לסיום, מסר ללקוחות ביפר?
אני מאחל לכל לקוחות BEEPER שנה חדשה וטובה, מוזמנים להתחדש בעיר העתיקה עם אתר שובה לב, מרגש, חדשני ומפתיע על דמות בלתי מוכרת מהחברה הישראלית. שנה טובה ונתראה בבית הרב!

בית הרב גץ -הרבה יותר מבית  http://www.beitharavgets.co.il/

להזמנות חייגו - 5699*

 

עבור לתוכן העמוד