מגנוס איתור וחילוץ – עסק לא שגרתי!

איך משחררים לוחם גולני שנעצר בבוליביה? מגנוס איתור וחילוץ – עסק לא שגרתי!


היום פגשנו את אייל וחיליק מגנוס, אב ובן מחברת מגנוס איתור וחילוץ - לקוחות ביפר טלפרונט, בהחלט מדובר בעסק לא שגרתי!

אייל, ספר לנו קצת על החברה 


"אנחנו 20 שנה בענייני להציל אנשים מסביב לעולם, זה התחיל מישראלים והיום לא רק.
אבא שלי (חיליק מגנוס) הקים את האופרציה. אנחנו מספקים כוננות ושירות לחב' ביטוח, עבודה עם גורמים רשמים ופרטיים, לקוחות מכל העולם ומטיילים."

 

 

*חיליק מגנוס_חילוץ והצלה

 

 

חיליק, אתה התחלת את העסק, מה גרם לך להיכנס לזה?


"בא חבר ואמר לי - בוא נעשה משהו כזה, נגייס את כל המיומנויות שרכשנו במהלך הזמן, וניתן שירות למטיילים. אמרתי - בוא ננסה! זה נשמע לי כמו הרפתקה, לא ממש הבנתי למה אני נכנס."

 

ואייל, הבן, ממשיך:


"זה התחיל בתור פילנתרופיה, התחיל כמשהו שאבא שלי עשה כעזרה לאנשים, הוא פשוט אוהב לעזור לאנשים ולפתור מצבים מסובכים ומיומן מאד במצבי אקסטרים, הוא התחיל עם זה מזמן. וכשפעם ראשונה חשבו על התחום של חילוץ לחברות ביטוח, פנו אליו. הוא היה צוות החילוץ הראשון שהיה זמין לחברות ביטוח ומשם זה התחיל לגדול ולהתפרסם. "

 

חיליק, כמה חילוצים אתם מבצעים?


"היו 400 חילוצים ב 20 שנה האחרונות..."

ממש תוך כדי השיחה שלנו מקבל חיליק שיחת חירום מאוסטרליה!

ואוו , הרבה אקשן פה, תרצו לספר לי על מקרה חילוץ שאתם זוכרים במיוחד?


"היו הרבה מקרים, מאיתור נעדרים לאחר הצונאמי במזרח אסיה, דרך הבאת נפגעי סמים מהודו ותאילנד לארץ, ועד חילוץ מטיילים בסופת שלג בצ'ילה ואפילו משא ומתן עם חוטפים, שחרור עצורים ישראלים ועוד. "

איך שחררנו את מתניה, לוחם בגולני, שנעצר בבוליביה


"כשעוסקים בעניינים של חילוץ והצלה, חייבים לשמור על קור רוח, יצירתיות וראש פתוח.
כשחיליק קיבל טלפון שתפסו את מתניה, לוחם סיירת גולני, ועצרו אותו, הוא מיד נרתם לעזור.
חיליק מספר שמתניה בקושי עישן משהו בחיים שלו, ונתפס עם כמות קטנה מאד של מריחואנה, אבל החוק הבוליביאני שונה ממקומות אחרים. אם תופסים אותך בבוליביה עם גרם אחד או יותר, זה נחשב סחר, והעונש המינימלי הוא חמש שנים בכלא. 
חיליק היה מיודד עם ראש המשטרה באזור, וניסה לדבר איתו ולהפעיל את קשריו, אבל היה מאוחר מדי, והעניין עבר כבר לבית משפט.
"מיד הגענו לבית המעצר, דפקנו על הדלת, הדלת נפתחה וקנה כפול של רובה ציד מכוון אלינו. השומר נרגע בעזרת כמה שטרות כסף, ולקח אותנו לסיור בתאי המעצר, עד שהגענו למתניה.
הערנו את מתניה, הבאנו לו שוקולד, והבהרנו לו שאנחנו מטפלים.
כדי לשחרר את מתניה היינו צריכים להוכיח שהוא החזיק גראס לשימוש עצמי ולא כסוחר. בשביל זה היינו צריכים להביא רופא שיאשר שיש לו THC (החומר הפעיל במריחואנה) בדם.
בעצם מתניה, שבכלל בקושי עישן, היה חייב לעשן בכלא, וכדי שהחומר ייספג מהר בדם, הרופא אמר לי  - תרוץ איתו פה בחצר. אז אני מוצא את עצמי בחצר של הכלא בבוליביה, רץ עם מסטול בסיבובים... גם הסיפור של מתניה, כמו 99% מהמקרים שטיפלנו בהם, נגמר בסוף טוב, מתניה שוחרר וחזר לארץ."

 

ומה לגבי מניעת שירותי חילוץ? יש לכם פתרון?


"כן, בשנה האחרונה נכנסנו לתחום לוויני, שירות שמונע חילוץ. יש לנו מכשיר קטן עם לחצן מצוקה, עובד עם נ.צ מדויק, לא תלוי בשום תשתית קרקעית, אפילו אם יש רעידת אדמה, או צונאמי, מאפשר תקשורת מכל מקום על גבי כדור הארץ. יש לחצן מצוקה ויש גם כפתור "הכל בסדר" שמאפשר להרגיע את המשפחה ולשחרר את המטייל, ויש גם אפשרות לשלוח הודעות טקסט, מכל מקום בעולם. המטייל לא צריך לחפש מאיפה לשלוח מייל, סמס וכו', זה  נותן למטייל חופש ומונע דאגה של כולם."


ואיך שירות טלפרונט של ביפר עוזר לכם בעצם?

"כיום אנחנו נהנים מהשירות ביפר טלפרונט (מענה אנושי) כמוצר נלווה שעובד בתיאום מדויק עם שאר מערכות ההתראה שלנו, במיוחד במקרים של SOS  ובמצוקה. הלקוחות שמתקשרים מקבלים מענה מידי 24/7 ואנחנו מקבלים התראה מביפר על כל פניה בזמן אמת, כדי לוודא שאנחנו מטפלים במקרי החירום הדחופים באופן מידי. 
אחרי שעברנו כמה חברות, מצאנו בביפר שותפים אמיתיים. בביפר אנחנו זוכים ליחס חם, אנושיות, אכפתיות, ואחריות. אנחנו מרגישים שממש משקיעים מחשבה ויצירתיות כדי למצוא פתרונות מדויקים וייחודיים לנו, ובמקרה של הלקוחות שלנו - זה מציל חיים."

תודה לאייל וחיליק מגנוס וכל הכבוד על העבודה החשובה!

 

לפניה למגנוס איתור וחילוץ - 6808*


להצטרפות לשירות ביפר טלפרונט וקבלת הטבה מיוחדת לחצו כאן

 

עבור לתוכן העמוד