תמיד להמשיך ללמוד ולהתפתח - טיפים לרכישת מקצוע מהבית

אנחנו כבעלי עסקים אוהבים להישאר מעודכנים, ללמוד ולהתפתח. ההתפתחות שלנו הכרחית לגדילת העסק, וכמה שנכיר יותר תחומים, נוכל להנחות טוב יותר את הצוות שלנו ויהיו לנו את הכלים למדוד האם נעשית עבודה טובה.

לשמחתנו כיום, ניתן ללמוד לימודי תעודה, ואפילו תארים שלמים מרחוק, בנוחות הבית או המשרד שלנו, ובשעות שנוחות שלנו.
נשמע טוב, נכון? רק שלמידה מסוג כזה מצריכה משמעת ולא פעם אנחנו מתחילים קורס מסוים ונוטשים אותו באמצע. שחף שירותים חשבונאים ופיננסיים, המייצרים קורסים ללימוד מרחוק, נותנים לנו עשרה טיפים חשובים - איך לעשות את זה נכון, בקלות, ולא להתייאש באמצע.


1. לא למרוח
ממליצים לכם לא למרוח את הזמן, לא להתחיל שיעור ולהמשיך אותו יום למחרת, ואחרי שלושה ימים לחזור אליו ולהמשיך, אלא  להקדיש זמן לשיעור מהתחלה עד הסוף. אחרת תמצאו את עצמכם בתחושה שאתם לומדים כל הזמן, במקום שעה אחת בשבוע. המלצה שלנו: קבעו לעצמכם זמן לימוד קבוע ועמדו בו.

2. אל תתנו לזוללי הזמן לנצח
בזמן הלימוד (שקבעתם מראש!) סגרו הכל. סגרו את המייל, את הנייד, וכל דבר שיכול להסיח את דעתכם והקדישו את הזמן ללימוד בלבד, ללא הסחות דעת. למידה ללא הסחות דעת תקצר את זמן הלימוד ואף תהפוך את ספיגת החומר לטובה יותר.

3. אל תעמיסו
ההמלצה שלנו לכולם, ובפרט לבעלי עסקים עסוקים – בצעו את השיעורים פעם בשבוע ואל תעמיסו על עצמכם יתר על המידה. פעמים רבות אנחנו רוצים להתקדם מהר ולסיים את הקורס כאן ועכשיו, אבל זכרו שלוקח זמן לחומר לשקוע, ואם נוסיף לחץ ועומס, לא נעמוד בו לאורך זמן. 

4. השקעה עכשיו = תוצאות בעתיד
לימודים מהבית זה כיף, אבל נכון, זה מצריך לפעמים סבלנות, שקדנות ועבודה. חשוב לזכור ולהזכיר לעצמנו שזו השקעה כדאית ומניבה לטווח ארוך. שלושה חודשי לימוד ותרגול עשויים לספק לנו מקצוע חדש, שנים של פרנסה חדשה או שדרוג הפרנסה שלנו או שדרוג התחום וייעול בעסק שלנו, כדאי להשקיע!

5. האורך קובע
בחרו קורס באורך המתאים לכם, מספיק מעמיק אבל לא ארוך מדי. עבור רוב האנשים, רמת ההתמדה בלימוד מסוג כזה היא קצרה יותר מאשר לימוד אקדמי במוסד רגיל, עם מרצים, חברים לכיתה וחיי קמפוס. 

6. בחרו בקורס מעשי ומסודר
האינטרנט מלא בידע, החל מסרטונים חינמיים ביו-טיוב, דרך אינספור מדריכים כתובים ועד תואר אקדמי, קל ללכת לאיבוד, להתפזר בתוך ים המידע ולקפוץ מנושא לנושא. בחרו קורס מסודר, שבסופו ידוע לכם מה תקבלו, לדוגמה ידע מסוים שחסר לכם, או הבטחה להשמה מקצועית, תעודה, תואר אקדמי או כל הבטחה ממשית שאתם יודעים מראש שתוכל לשמש אתכם.

7. למדו בתנאים המתאימים לכם ביותר
אתם מכירים את עצמכם הכי טוב. מתי אתם הכי מרוכזים וחדים- בבוקר? בערב? אולי בכל יום ראשון בבוקר בתחילת השבוע, ואולי דווקא בסוף השבוע, כאשר הכל רגוע?
מצאו את הזמן שלכם בו אתם חדים ורעננים, ולמדו בזמן הזה. טעות נפוצה היא להשאיר את הלימוד לסוף יום העבודה, כאשר אנחנו כבר עייפים ולא באמת קולטים את החומר.

8. סביבת עבודה שתעודד לימוד
סדרו לכם סביבת עבודה מתאימה לכם והקפידו על סדר וארגון – סדר וארגון הם קריטיים כדי לחסוך הוצאת אנרגיה מיותרת ותסכול, ולהפיק את מירב התוצאות.
יש אנשים שיעדיפו לעבוד עם שני מסכים ויש כאלה שזקוקים רק לאחד, יש כאלה שקולטים טוב עם מוזיקה ברקע ויש כאלה שצריכים שקט מוחלט. התאימו לעצמכם את סביבת הלימוד, אבל בכל מקרה חשוב ששולחן העבודה יהיה נקי ומוסדר, בלי יותר מדי חפצים שימשכו את תשומת לבכם. גם את שולחן העבודה במחשב סדרו כך שלא יהיה עמוס מדי. את חומר הלימוד שמרו בתיקיות מסודרות במחשב עם שמות ברורים ועוקבים, כדי שלא תצטרכו לבזבז זמן מיותר בחיפוש חומר מסוים.

9. תזונה נכונה
תזונה היא חשובה מאד ליכולת הריכוז והקליטה שלנו. לפני השיעור דאגו לארוחה מזינה, אבל לא כבדה מדי (שלא תירדמו!), אולי שייק ירקות אורגניים או פירות, או כל סוג של ארוחה קלילה ומזינה שאתם אוהבים.

10. הכוונה ודיוק המקצוע
אם אתם מתכוונים ללמוד באינטרנט לימודים מקצועיים, לימודי תעודה או תואר שיצריכו זמן וגם השקעה כספית, חשוב לבצע הכוון מקצועי לפני לימוד התחום. חבל ללמוד מקצוע לא מתאים. כדאי ללמוד מקצוע המתאים לאופי שלנו, אחרת לא נשרוד את הלימודים וגם לא נהנה אחר כך בעבודה.
בטוחים שהטיפים האלה ישפרו את חווית הלמידה מרחוק שלכם. זכרו שעצם האפשרות ללמוד מרחוק היא זכות חדשה ומרגשת. בהצלחה ולימוד נעים!


הטיפים באדיבות שחף שירותים חשבונאים ופיננסים, המציעים לימודי און ליין לבעלי עסקים להבנת כל בסיס תחום הנהלת החשבונות בשלושה חודשים בלבד (30 שעות לימוד) ומעניקים תעודת משרד הכלכלה והשמת בוגרים.

עבור לתוכן העמוד