מי אמר שמשפחה ועסקים זה לא שילוב מנצח?

בחברת כספית תוכנה, שפיתחה מערכת הנהלת חשבונות אונליין נוחה וקלה לשימוש, המפקדים הראשיים הם אסנת ודרור סדן. גנבנו את אסנת לשיחה וגילינו מהו הסוד לזוגיות בעבודה.


בשנת 2003 פיתח דרור סדן, שהוא גם מנכ"ל החברה, את תוכנת כספית. התוכנה מאפשרת הפקת מסמכים כמו חשבוניות מס, קבלות, תעודות משלוח ועוד, מנפיקה דוחות רווח והפסד לעסק, מאפשרת שליחת קופונים בחשבוניות, ניהול מלאי, סליקת כרטיסי אשראי ועוד ועוד.
"בשנת 2007 יצאנו כל המשפחה להפלגה של שנה וגילינו שאנחנו עובדים מצוין יחד", מספרת אסנת.


מה תפקידך בכוח?
"לפני ההפלגה, חוץ מהיותי הלקוחה הראשונה של דרור, לא באמת היה לי קשר לכספית. כיום אני מנהלת השיווק ואחראית על העובדים".


מה עשית לפני שהצטרפת לכספית?
"לפני כן עבדתי בעיצוב עוגות, בעיקר בניפוח ובמשיכת סוכר ובמקור אני בכלל מהנדסת מכונות".


איך עוברים מתחום יצירתי לנושא הנהלת החשבונות?
"הנהלת חשבונות זה עסק רציני, אבל לא כבד כמו שכולם אולי חושבים. גם אני וגם דרור משתדלים להכניס כמה שיותר יצירתיות לחברה, לדוגמה, בכל פעם שחברה מנפיקה את החשבונית הגדולה ביותר, התוכנה מוחאת לה כפיים. בנוסף, אני מעבירה הרצאה שנקראת 'הנהח"ש לבעלי לב חלש', שמיועדת לאלו שפוחדים מהתחום. מדובר בנושא משמים אבל אפשר להוסיף לו יצירתיות".


נותנים מענה לכל פנייה
כשאסנת חזרה מההפלגה המשפחתית החלומית והצטרפה לכוח כספית, היא גילתה את הקושי שבשימוש במשיבון לצורך מענה. העובדים לא הספיקו להקשיב לכל ההודעות וכתוצאה, היה קשה לחזור למתעניינים. לעתים רבות, מספר הטלפון שהושאר בהודעה כלל לא היה ברור ולכן הרבה פניות התפספסו.
"אני לא אוהבת להקשיב לרדיו אבל יצא שהקשבתי וקפצה לה פרסומת של שירות מענה אנושי של ביפר. התקשרתי אליהם וביקשתי לדבר עם שלושה ממליצים. הם כמובן הסכימו וראיתי שזה שירות שיכול להועיל מאד לעסק שלנו".
חברת כספית תוכנה התחילה להשתמש בשירות המענה האנושי של ביפר. "ביפר מקבלים פנייה ומפנים אותה אלינו באמצעות המייל. המיילים הללו מגיעים ישירות לניהול המשימות של הצוות, וכך העובדים מחלקים את המענה לפנייה, לפי תחומי האחריות שלהם".
"שירות המענה האנושי של ביפר חוסך לנו זמן וכסף ומאפשר לנו לדעת את סיבת הפנייה וכיצד יש לחזור לאותו אדם וכתוצאה, אנחנו לא מפספסים אף פנייה".


יש לך טיפים לקראת סוף השנה עבור בעלי עסק?
"אם נשארו לך רזרבות של אלפי שקלים בתזרים של העסק ולא השקעת אותם עדיין, נכון יהיה לפתוח קרן השתלמות ולהכניס לשם את הכסף. ההוצאה היא מוכרת והמס שהיית משלם על הסכום הזה נשאר אצלך.
בנוסף, תפיקו חשבוניות עסקה במקום חשבוניות מס. על חשבוניות מס אתם משלמים מע"מ, על אף שהכסף נכנס לאחר 60 או 90 יום. על חשבונית עסקה לעומת זאת, משלמים מע"מ רק כאשר היא משולמת על ידי הלקוח".


רוצים עוד טיפים לקראת סוף השנה? הקליקו >>>

הטבת פינוק ללקוחות ביפר!
"אנו נשמח להעניק ללקוחות ביפר שנה חינם בשימוש בתוכנת כספית ושדרוג לכספית פלוס, במחיר של כספית".
כדי ליהנות מההטבה של חברת כספית, היכנסו לאתר וציינו בהערות "הטבות דרך ביפר". שווי ההטבה הינו 285 שקלים כולל מע"מ.

עבור לתוכן העמוד