יום האישה שמח! זכרת להוציא את הילד מהגן ולחזור ללקוח?

לקראת יום האישה הבינלאומי, החלטנו להקדיש הפעם את המאמר לך, אישה, בעלת עסק, אימא.
העולם מצפה ממך להיות מושלמת. הביזנס שלך מצפה שתטפחי אותו מסביב לשעון, הילדים שלך מצפים שתהיי אמא מסורה, ובואי לא נשכח את בן-הזוג, שמצפה תהיי שם בשביל (ועוד לא דיברנו על הבית, המשפחה המורחבת, החברות...). אבל בינינו, מי שהכי מצפה ממך להיות מושלמת, זו את. 
אז איך משלבים את כל הדברים שאנחנו מגדלות (העסק, הילדים...), וחוסכים את רגשות האשם?

בתוך כל הבלגן, קחי זמן לעצמך
זה מנוגד לאינטואיציה שלנו, זה נגד מה שלימדו אותנו (קודם כל הבית!), אבל זה מה שיכול לעשות את ההבדל בשבילך, בשביל המשפחה שלך, בשביל העסק שלך. זוכרת את ההוראות למקרה חירום בטיסה? קודם כל שימי את מסיכת החמצן לעצמך, ורק אחר כך לילד שלך. למה? כי אם לא תוכלי לתפקד בעצמך, לא תוכלי לעזור לאחרים. אם את תשושה, מתוסכלת ומרוקנת, לא תוכלי גם לתת לאחרים.
נסי לקחת בכל יום שעה אחת לעצמך, לסגור את הטלפון, לסגור את המייל, ולעשות... מה שאת רוצה! אם זה לתכנן תכניות, לקרוא, לכתוב, לצייר, לנגן, לשמוע מוסיקה, או כל דבר אחר שאת אוהבת לעשות. השעה הזאת תהפוך אותך לבעלת עסק מפוקסת יותר, לאימא ולבת זוג שמחה יותר ותעשה טוב לכולם.

זכרי: הסמארטפון הגיח לחיינו רק לפני כעשור
את לא חייבת להיות זמינה כל הזמן לכולם. עד לא מזמן הסמארטפון לא היה קיים ולא היה סיכוי לדבר בנהיגה או לסמס תוך כדי פגישה. נכון, כיום יש לכולם סמארטפונים, אבל החדשות הטובות הן שאנחנו חיים במציאות דינאמית, העתיד כבר כאן. עזרים שלא חשבת עליהם מעולם, הומצאו בדיוק בשבילך.
לדוגמה: את בפגישה חשובה, אבל חוששת לפספס שיחות מלקוחות אחרים או מהמשפחה? נו פרובלם. דאגי למענה אנושי שיענה בשמך ויקבל עבורך את השיחות.

"תעשי, רק מה שאת אוהבת..."
דעי מהן נקודות החוזקה והחולשה שלך, ומה את מעוניינת לחזק ולטפח. מה שלא – השאירי לאחרים.
למשל: יצירת מוצרים ושירותים חדשים ממלאים אותך באנרגיה, אבל את לא מתחברת לכתיבת תוכן לאתר ולפייסבוק של העסק? אין בעיה! יש מומחי תוכן ושיווק שיכתבו עבורך תכנים מעולים לכל פלטפורמה שרק תרצי.

כשאת עם הילד אבל גם עם הלקוח
ברור לך שחשוב לבלות זמן איכות עם הילד, הצלחת לארגן לך את הלו"ז ואת יושבת עם הילד לשחק. אבל בדיוק מגיעה שיחה מלקוח. את ממשיכה לשחק עם הילד, אבל את לא באמת שם, את בעצם בעסק. אבל את גם לא באמת בעסק, את חצי שם וחצי כאן – זה לא אפקטיבי, לא יעיל, לא כיף לילד שלך, ומשאיר אותך עם רגשות אשם מכל הצדדים.
כשאת עם הילדים – תהיי איתם. סגרי את הטלפון, כבי אותו לגמרי (כן, יש כפתור כזה בטלפון!) או שימי אותו על מצב טיסה. אלא אם כן יש לך עסק שהוא מוקד חירום להצלת חיים, לא יקרה כלום אם לא תהיי זמינה שעה או שעתיים. אם יש הודעה חשובה, היא תגיע אלייך.
לסיכום: את מנהלת עסק, את אימא, בת זוג, חברה טובה... באמת, את ראויה להערצה. אין דבר שאת לא יכולה לעשות. שאפו, סופר-וומן. יום האישה שמח!

נ.ב
אם את צריכה עזרה בתחום של שיווק ויצירת תוכן לעסק שלך, לחצי כאן וגלי את חבילות התוכן שלנו.

עבור לתוכן העמוד