פסח בפתח – הזדמנות לנקות! את זוללי האנרגיות שלנו

אוף, עדיין לא שילמתי את חשבון הארנונה! - זו דוגמה למחשבה קטנה ומציקה שחוזרת ומפריעה לנו בזמן שאנחנו עסוקים בדברים אחרים בכלל. בחיים יש לנו כל מיני עניינים לא פתורים, העניינים האלה חוזרים ומציקים לנו במהלך היום וזוללים מאתנו אנרגיה וזמן. חג הפסח הוא הזדמנות מעולה לשבת, לחשוב על זה, ולנקות את זוללי האנרגיות האלה.

 

הכנו לכם רשימה של זוללי אנרגיה נפוצים, בדקו האם גם אתם טרודים בחלק מהם:

 

חובות
חובות שלא שולמו הם מטרד עצום על הנפש. האם יש לכם חשבונות ארנונה, מים, חשמל, מיסים, או חשבונות כלשהם שלא שולמו? כמו שאימא אומרת, החשבונות לא ייעלמו מעצמם. טפלו בהם עכשיו ובמרוכז ותורידו אותם מהראש שלכם.
 
סכסוכים וטינה
האם יש אנשים שהסתכסכתם איתם או שאתם נוטרים להם טינה? כאלה שרק המחשבה עליהם מעלה לכם את הדם לראש וגורמת לכם לחשוב על כל הדברים שהייתם צריכים להגיד להם? דעו שהם מזיקים לכם מאד. לא משנה אם אתם צודקים בוויכוח או לא, כל עוד אתם חשים ככה, זה זולל לכם אנרגיה. החליטו, או שאתם מתעמתים איתם, ופעם אחת ולתמיד אתם אומרים להם מה דעתכם, או שאתם מחליטים לשחרר.

בירוקרטיה
האם שכחתם להוציא קבלה ללקוח וזה מטריד אתכם? האם לא חידשתם את הביטוח? בדקו אילו סידורים בירוקרטיים יושבים לכם בראש, קחו כמה שעות וטפלו בהם במרוכז.

רגשות אשם
האם יש חברים שהזנחתם לאחרונה? האם אתם מרגישים רגשות אשם על ההתנהלות שלכם בתוך המשפחה? או בעבודה? רגשות האשם האלה מכרסמים בכם וגוזלים מכם אנרגיה. הדרך להיפטר מהם היא לפתוח את הנושא. אם הזנחתם חבר, הרימו טלפון, התנצלו, הסבירו שהייתם בעומס, וקבעו להיפגש. אם רגשות האשם הם בבית, דברו על כך עם בני המשפחה ונסו למצוא פתרונות. עצם השיתוף ברגשות האשם יפחית אותם וישאיר לכם יותר אנרגיות.

חפצים מיותרים
האם אתם אגרנים? וגם אם לא, האם הצטברו אצלכם בבית או במשרד חפצים שאתם לא משתמשים בהם? חפצים אלה לא תופסים רק מקום פיזי, הם תופסים גם מקום בראש שלכם. היפטרו מכל החפצים והציוד שאתם לא משתמשים בו. בגדים שאתם לא לובשים, ציוד משרדי שלא בשימוש, וכל דבר שמכביד. זו גם הזדמנות מעולה לתרום כמה דברים לנזקקים ואולי לעשות את החג לשמח יותר עבור כמה אנשים.

בלאגן
אם השולחן שלכם מבולגן, ככל הנראה גם המחשבות שלכם יהיו מבולגנות. פסח הוא חג מעורר השראה לסדר ולניקיון, נצלו את זה! נקו את השולחן שלכם, את החדר, את המשרד, את הבית. אבל הכי חשוב – סדרו ונקו את חלל העבודה היומיומי שלכם. כך יהיה לכם הרבה יותר קל לסדר את המחשבות שלכם ולעבוד בראש צלול.

לסיום, נאחל לכם חג אביב שמח, עם הרבה פחות זוללי אנרגיות והרבה יותר קלילות וחופש!

עבור לתוכן העמוד