שבועות שאתה מנסה לסיים... איך לסיים פרויקטים מהר

1. להחליט מה הפרויקט שלך
נשמע פשוט, נכון? אבל אחת הבעיות שלנו, היזמים, היא שיש לנו המון רעיונות ולפעמים אנחנו מתפזרים. אולי הפרויקט הבא שלי הוא לבנות אתר אינטרנט, או לשדרג את האתר, או לפתח מוצר חדש או שירות חדש, או סוף סוף להרים סרטון שיווקי, או בכלל לפנות לתחום חדש או לחדור לקהל יעד חדש... מרוב עצים לא רואים את היער! זה הזמן להחליט מה הפרויקט שלך ל 90 יום הקרובים, ולהתרכז בו.

2. להתחיל עם זה את היום
בכל יום, הדבר הראשון, לפני המיילים, הטלפון וכל ההפרעות - זה הזמן לעבוד על הפרויקט שלך ולהתקדם איתו. לא משנה אם זה חצי שעה, שעה או שעתיים ביום, וגם אם זה אומר לקום שעה יותר מוקדם ב 90 יום הקרובים.

3. לדמיין
ניקח רגע לדמיין... איך יהיה כשנסיים את הפרויקט? איך הוא ייראה? איך נרגיש? איך זה יקדם אותנו בעסק שלנו? אחרי שמדמיינים משהו לפרטי פרטים, הוא כבר הופך לכמעט מוחשי, והרבה יותר קל להגיע אליו.

4. לקחת זמן לתכנן
בכל בוקר, או אפילו בלילה שלפניו – ניקח כמה דקות לתכנן את היום. בדקות אלה ננסה לחשוב, מהם שלושת הדברים שאם נעשה אותם היום, נתקדם בפרויקט. אפילו אם לא נספיק שום דבר אחר.

5. ללמוד מניסיון של אחרים
בכל פרויקט אפשר למצוא מומחה שיוכל לעזור ולכוון אותך. זה יכול להיות חבר או בן משפחה מהתחום, זה יכול להיות קולגה שכבר עשה פרויקט דומה, או מאמן עסקי או מנטור. לא משנה במי תבחר, הדבר שהכי יקדם אותך הוא לקבוע כבר עכשיו פגישה עם מומחה שייתן לך כלים נוספים וילווה אותך לעבר הגשמת המטרה.

6. לחגוג הצלחות קטנות
כשאנחנו לא חוגגים הצלחות, אנחנו נוטים לא לשים לב אליהן כמעט, ולראות רק את העבודה שיש עוד לפנינו. חגיגת הצלחות נותנת לנו כוח ומוטיבציה להמשיך ותחושה שאנחנו בכיוון הנכון. התקדמת שלב בפרויקט שלך? זה הזמן לחגוג! איך? עם הקרובים אליך, או בפינוק שמתאים לך (מסג', ארוחה חגיגית, טיול, לילה במלון, קריוקי) או בכל דרך אחרת, העיקר שיהיה כיף וחגיגי.

7. לקבוע לעצמך עובדות בשטח
רוצה ליצור מוצר חדש? מעולה, השלב הבא הוא לקבוע אירוע השקה למוצר ולהזמין אנשים. האירוע יחייב אותך להגיע עם משהו מוכן ולסיים את הפרויקט. רוצה סוף סוף לדאוג לסרטון שיווקי עבור העסק שלך? מצוין. זה הזמן להכריז על הקרנת בכורה של הסרטון: איך? פשוט לקבוע תאריך שנראה לך ריאלי, ולהזמין אנשים להקרנה (בבית, בבית קפה, איפה שבא לך). ההקרנה תחייב אותך ליצור את הסרטון.
 
8. להאציל סמכויות
לא הכל צריך לעשות בעצמך. יש המון משימות קטנות ובינוניות שאפשר ורצוי להעביר לאחרים. יש היום אתרים בעולם שאפשר למצוא בהם אנשי מקצוע מעולים בכמה דולרים. אם יש בתוך הפרויקט משימות שבשבילך הן גדולה ומאיימות (למשל, לעצב את האתר שלך), אבל לאיש מקצוע זה עניין של כמה שעות עבודה, חבל על הזמן שלך, עדיף להעביר את העבודה למישהו אחר ולהתקדם הרבה יותר מהר.

9. לעשות את זה בדרך שלך
יש אנשים שמעדיפים להתחיל לתכנן מסוף הפרויקט - לרשום ביומן את המטרה ואז ללכת אחורה ולרשום משימות. יש כאלה שיעדיפו להתחיל לתכנן מהתחלה ולהתקדם לעבר המטרה, יש כאלה שלוקחים עשר דקות הפסקה בכל שעה, ויש כאלה שלוקחים שתי דקות הפסקה בכל עשר דקות. יש מי שיעדיף לקום בחמש בבוקר ולסיים שעת עבודה על הפרויקט עד שש, ויש כאלה שדווקא הרבה יותר מרוכזים בלילה. לא משנה מה הדרך שלך, הכי חשוב זה ליצור לעצמך שגרת עבודה שמתאימה לך ולהתמיד בה.

10. להתחיל עכשיו
כן. ממש עכשיו... אפשר לעבור שוב על הרשימה כאן ולבדוק – האם יש משהו שאפשר לעשות כבר עכשיו? אולי לשלוח מייל או להתקשר לחבר שיכול לעזור, אולי לקבוע אירוע שיהיה לך עובדה בשטח, אולי לרשום ביומן מטרות, אולי להחליט מה הפרויקט שלך, ואולי פשוט לקחת רגע ולדמיין...

בהצלחה!

עבור לתוכן העמוד