יש לחץ? 5 דברים שכדאי לך לשחרר בעסק

לחץ הוא דבר משתק, ולהיות בעלי עסק בישראל יכול להיות דבר מלחיץ.

אבל יש כמה דברים שאפשר לעשות וכדאי לשחרר כבר עכשיו כדי להפיג חלק מהלחץ הזה:


1. מקום בראש
אחד הדברים שתופסים הכי הרבה אנרגיה ומקום הוא ניסיון לזכור המון דברים. לפעמים יש לנו רעיון, ואנחנו מנסים לא לשכוח אותו ומסתובבים איתו כל היום ואפילו יותר! חבל, עדיף לשחרר. איך? פשוט מאד – לרשום. כל רעיון או מחשבה שאנחנו רוצים לזכור, פשוט לרשום באופן מידי. אפשר לרשום בטלפון או במחשב, ואפשר אפילו להסתובב עם פנקס קטן בכיס (כן כן, דף ועט, כמו פעם), לשלוף בקלות ולרשום בכל מקום.

2. דברים שאין לך כישרון לעשות
אנחנו עושים המון דברים בעסק, הרבה פעמים אנחנו מעורבים בשירות או במוצר וגם בהנהלת חשבונות, ובניהול העסק, בשיווק, בשירות הלקוחות, בניהול העובדים. אבל האם אנחנו באמת טובים בכל הדברים האלה? אם יוצא לך לעשות יותר מדי דברים שאין לך כישרון לעשות, זה עלול ליצור תסכול אצלך ונזק לעסק. עדיף לשחרר... איך? להעסיק עובד, ואם אין תקציב, לפנות לספק חיצוני שיכול לתת לך את השירות במחיר מוזל. כיום יש פתרונות קלים ולא יקרים כמעט לכל דבר. החל משירות לקוחות ומענה טלפוני אנושי ועד שירותי שיווק, ניהול דפי פייסבוק, הנהלת חשבונות ועוד. עדיף להתרכז בתחום בו יש לך הכי הרבה כישרון.

3. דברים שלא עושים לך טוב
יש דברים שדווקא יש לנו כישרון מסוים בהם, אבל פשוט לא עושים לנו טוב. למשל יכול להיות שאנחנו די מוכשרים בכתיבת פוסטים יצירתיים לדף הפייסבוק של העסק שלנו, אבל רק המחשבה על המחויבות להעלות בכל שבוע פוסטים גורמת לנו לאי נוחות. אם התחושה שלך היא שזה תופס לך הרבה יותר מדי מקום במוח ואפילו מדכא אותך, זה הזמן לשחרר ולתת למישהו אחר לעשות את העבודה עבורך.

4. את האנרגיה שלך והזמן שלך
זה אולי הדבר שהכי חשוב לשחרר אותו. לשחרר לעצמך כמה שיותר אנרגיה וזמן איכות עם עצמך. איך? בסוף יום עבודה כדאי להקפיד ולנקות. לנקות את המחשב שלך, לסגור פינות ולסגור חלונות פתוחים. לנקות את אזור העבודה שלך, לזרוק ניירת שלא צריך ולתייק את מה שכן. באופן כללי לאוורר את אזור העבודה שלך, לוודא שהוא לא צפוף ופשוט להעיף חפצים לא נחוצים שנמצאים בחדר. וכדי לשחרר לעצמך זמן איכות עם עצמך, פשוט לקחת שעות במהלך היום בלי הטלפון ובלי הפרעות ולהיות עם עצמך. לקחת את הזמן הזה כדי לחשוב מה ברצונך להשיג, מה השלב הבא שלך עבור העסק שלך, וכמובן לבצע מה שצריך כדי להגיע לשם. אם יש לך חשש מחוסר הזמינות - גם זה עשוי לקחת מהאנרגיה שלך (כל הזמן לחשוב על זה שאולי לסגור את הטלפון עולה לי בהפסד של לקוח). במקרה כזה, אפשר להשתמש בשירות מענה אנושי עבור העסק שלך. מרגיע ומשחרר לדעת שיש מישהו שמטפל בלקוחות עבורך, 24 שעות ביממה.

5. ציפיות יתר
אנחנו כבעלי וכבעלות עסקים מצפים מעצמנו להרבה. אין לנו בוס, אנחנו הבוס של עצמנו ואנחנו צריכים משמעת עצמית. אנחנו רוצים להספיק כמה שיותר, להרוויח כמה שיותר, להתקדם כמה שיותר. כל זה חשוב. אבל אם בסוף היום אנחנו מוצאים את עצמנו מאוכזבים מעצמנו, אז מה הטעם בכל זה? עדיף לשחרר מהציפיות המוגזמות, לעשות את העבודה שלנו ולהחליט מה הדבר האחד שהכי חשוב להשיג בכל יום בכדי להתקדם, ולהיות שמחים בחלקנו. אגב, בעלי עסקים שמחים ומרוצים ימשכו אליהם גם יותר לקוחות.

בהצלחה!
>> לחבילת התוכן שתשחרר ממך את עול השיווק
>> לשירות מענה אנושי עבור העסק שיאפשר לך לסגור את הטלפון וישחרר לך זמן איכות עם עצמך

עבור לתוכן העמוד