כל מה שחשוב לדעת על זכויות יוצרים ברשת

תחום ההגנה על זכויות יוצרים ברשת הינו תחום אפור, גבולותיו אינם נראים לעין והוא אינו ברור עד הסוף עבור מרבית משתמשי הרשת ובפרט עבור בעלי עסקים ומפרסמים ברשתות החברתיות.

כדי לעזור לך להעלות ולפרסם תכנים ותמונות בלב שקט ומבלי להסתכן, הכנו עבורך מדריך מזורז לנבכי זכויות היוצרים.

 

1. קבלת אישור בכתב על שימוש בתמונה


אם נתקלת ברשת או בכל מקום אחר בתמונה שצולמה, צוירה או עוצבה על ידי אדם אחר וממש אבל ממש מתחשק לך להשתמש בה, הסכמתו של בעל התמונה היא תנאי הכרחי. ציון שמו של בעל התמונה אינו מספיק במקרה כזה ויש צורך בקבלת הסכמה בכתב כדי שיהיה ברור מעל לכל ספק שניתנת לך הרשות להשתמש בה.

 

2. זהירות יתרה ממאגרי תמונות חינמיות


בחיפוש אחר תמונות חינמיות ברשת ניתן להגיע למאגרי תמונות שונים אשר מציעים תמונות בחינם. יש לקרוא היטב את תנאי השימוש באותן תמונות ואף מומלץ לצלם אסמכתאות אשר מעידות על שימוש הוגן וחוקי בתמונה.

 

3. רכשת תמונה? כדאי לך לקרוא את האותיות הקטנות


מאגרי תמונות המספקים מגוון תמונות בתשלום מהווים את האופציה הבטוחה מכל לשימוש בתמונות באופן חוקי וללא הפרת זכויות יוצרים. אבל גם כאן כדאי לנקוט במשנה זהירות. לכל תמונה מצורף רישיון לשימוש בתמונה. יש לקרוא היטב את האותיות הקטנות כי עלולות להתווסף לרשימה מגוון התניות בהן למשל שהתמונה מותרת לשימוש אישי ולא לשימוש עסקי או פרסומי.

 

4. יצירת תוכן חדש מתוכן קיים


אחד התחומים היותר אפורים ומעורפלים הקשורים לזכויות יוצרים, הוא שימוש בתוכן קיים לטובת יצירת תוכן חדש. בעניין זה, על אף שאין כלל חד משמעי, כדאי מאוד להיזהר. אז איך בכל זאת אפשר ליצור תוכן חדש תוך התבססות על קריאת חומרים ברשת? יש לוודא כי יצירת התוכן אינה מושתתת על מקור אחד בלבד, אלא מגוון רחב ככל שניתן של מקורות וכי התוכן החדש נכתב באופן שונה ורחוק ככל האפשר מהתוכן הקיים. בקיצור – ככל שיופיע בטקסט ערך חדש ומקורי משלך, כך ייטב.

 

5. אם יש ספק - אין ספק


זהו הכלל האחרון והחשוב מכל. אם יש לך ספק בנוגע לשימוש בתמונה או בתוכן של אדם אחר, עדיף ללכת על בטוח ופשוט להתייעץ עם עורך דין העוסק בתחום או להשתמש בשירותי חברה רצינית ומסודרת המספקת תוכן ותמונות באופן חוקי ומקצועי.

 

חבילות התוכן של ביפר מאפשרות לך ליהנות מתוכן איכותי ומקצועי ומשימוש בתמונות איכותיות שגם יעניקו לך פרסום ונוכחות מקצועיים ברשת וגם שקט נפשי.
רוצה לגלות כיצד חבילות התוכן שלנו יכולות עוד לתרום לעסק שלך?

כל הפרטים מחכים לך כאן. 

עבור לתוכן העמוד