תכנית עבודה שנתית שתקפיץ לך את השנה הקרובה – איך עושים את זה?

תכנית עבודה שנתית היא אחד הכלים החשובים לכל עסק כדי להגיע ליעדים שלו.
נכון, זה אמנם מצריך זמן והתעסקות, אך הערך של התכנית עבורך הוא דרמטי. היא יכולה להטות את הכף בין הגעה ליעדים לבין שוטטות לא מוגדרת בעולם העסקי. תכנית עבודה מסייעת לקבוע לאן רוצים שהעסק יגיע ומה הצעדים הדרושים כדי להגיע לשם. היא מגדילה באופן משמעותי את סיכויי הצמיחה של העסק שלך.

בקיצור, השתכנעת? יופי!
אז איך יוצרים תכנית עבודה מצוינת? ב- 5 צעדים:

1. הגדרת יעדים שנתיים ברורים ומדידים


מגדירים את המטרות לשנה הקרובה. איפה אני רוצה לראות את העסק בעוד שנה מהיום? מה מטרות המכירה שלי לשנה הקרובה? בוחרים עד 5 יעדים עיקריים. מנסחים אותם בבהירות, כך שיהיה ברור לכל לאן העסק הזה הולך להגיע עד סוף השנה. מקפידים על יעדים מדידים, כאלו שבסוף השנה ניתן לבדוק האם אכן העסק הגיע אליהם. נדגים: 'עלייה של 20% במכירות היא יעד מדיד'. 'הגדלה משמעותית של המכירות' היא לא יעד מדיד.

 

2. פורטים את היעדים ליעדי משנה ומשימות


מה דרוש כדי להגיע ליעדים שהחלטת עליהם? מגוון של פעולות, נכון? פורטים את יעדי העל ליעדי משנה ולמשימות סדורות. מתחילים לגזור אחורה את יעדי המשנה והמשימות הדרושות לביצוע כדי להגיע ליעד השנתי. את המשימות מכניסים ליומן ונותנים להן יחס של כבוד כמו שנותנים ללקוחות העסק. 

 

3. מתקצבים את הדרך ליעד


על מנת שהיעדים יהפכו למציאות בשטח ולא יישארו על הנייר, חשוב לתקצב את יעדי המשנה והמשימות. לראות מה העלות הדרושה למימוש היעדים ולתכנן תקציב הגיוני למטרת עמידה ביעדים.
נדגים: אם אנחנו רוצים לקדם פעולות שיווקיות על מנת לעמוד ביעד של עלייה של 20% במכירות, נגדיר תקציב שיווק מתאים, שלוקח בחשבון גם את יכולות העסק להשקיע. 

 

4. יצירת תכנית עבודה שיווקית


לצד תכנית העבודה השנתית ניצור תכנית עבודה שיווקית, שבה נגזרות לפעולות כל משימות השיווק. התכנית צריכה לכלול את הפעילות השיווקית השוטפת (למשל: ניהול אתר אינטרנט, רשתות חברתיות, יחסי ציבור וכדומה), ובנוסף לכלול פעילויות שיווק ממוקדות. התכנית תכלול פירוט של הפעילויות השיווקיות הדרושות לעמידה ביעדים ואת התקציב הדרוש לכל אחת מהן.

 

5. שיתוף ורתימה של אנשי הצוות בתכנית


לאחר שיצירת תכנית העבודה הושלמה, חשוב לשתף אותה עם הצוות ויותר מכך - להלהיב ולחבר כדי שכולם ירתמו ויתמקדו בפעילות הדרושה לטובת עמידה ביעדים.

נשמע מורכב? בעזרת שירות ה'טלפרונט' שלנו תוכל להתפנות לדברים החשובים באמת וליצור לעסק שלך תכנית עבודה מנצחת. שירות ה'טלפרונט' חוסך לך זמן יקר ומאפשר לך להעניק ללקוחותיך מענה מקצועי ואדיב לאורך כל שעות היום, בזמן שלך נותר זמן משמעותי לקדם את העסק קדימה.

רוצה לשמוע עוד? כל הפרטים על שירות ה'טלפרונט' מחכים לך כאן .

עבור לתוכן העמוד